Ścianka

Zastosowane przez nas nowatorskie rozwiązania powodują, że produkowana przez nas ruchoma ścianka wspinaczkowa „EVEREST” jest na chwilę obecną najbardziej zaawansowanym i wszechstronnym urządzeniem tego typu na świecie.

Ścianka wspinaczkowa „EVEREST” pracuje zgodnie z zasadą pionowej bieżni, na której umieszczone są uchwyty wspinaczkowe, i napędzana jest silnikiem elektrycznym. Poruszająca się „bieżnia” powoduje powstanie nie kończącej się trasy wspinaczkowej. Pod tym względem nasz produkt przypomina inne tego typu urządzenia, które od kilku lat oferowane są na rynku fitness.

Słabym punktem wszystkich do tej pory dostępnych urządzeń, jest jednak powtarzalność trasy wspinania. Znajdujące się wciąż w tym samym miejscu uchwyty powodują szybkie zapamiętanie ich układu, na skutek czego wspinanie staje się po jakimś czasie zbyt łatwe i mniej atrakcyjne.

Aby zapobiec efektowi znudzenia się osoby ćwiczącej trasą wspinaczkową, w ściance ruchomej „EVEREST” zastosowaliśmy opatentowany przez nas inteligentny system położenia uchwytów. Sprawia on, że punkty wspinaczkowe stale, choć w sposób nie zauważalny dla wspinającego, zmieniają położenie względem siebie. W konsekwencji nieustannie powstaje nowa trasa wspinaczkowa i przed ćwiczącym cały czas pojawiają się nowe wyzwania. Nie ma więc mowy o nudzie, czy rutynie. Dodatkowo poziom trudności wspinaczki może być regulowany poprzez zmianę kąta nachylenia ścianki wspinaczkowej w zakresie +15 do -45°.

Prędkość trasy wspinaczkowej dopasowuje się do tempa wspinającego. Zintegrowane sensory rozpoznają, czy wspinająca się osoba przyśpiesza czy też zwalnia. Jest to ważnym elementem wpływającym na absolutne bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Osoba wspinająca się jest bowiem cały czas bardzo blisko podłoża. W razie problemów po prostu odskakuje od ścianki lądując na miękkim materacu będącym elementem wyposażenia urządzenia.